×

Ostrzeżenie

JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING

Projekt współpracy LOKART

włącz . Odsłony: 3785

Projekt współpracy Stowarzyszenia LGD Zielone Sąsiedztwo

Rękodzieło i rzemiosło artystyczne

szansą rozwoju turystycznego i ochrony lokalnego dziedzictwa(akronim LOKART)

dofinansowany ze środków PROW Osi 4 LEADER 2007-2013

 

Cele szczegółowe projektu:

- stworzenie płaszczyzny do zinstytucjonalizowanej współpracy uczestników projektu poprzez zdobycie wiedzy o dobrych praktykach w zakresie sieciowego produktu turystycznego opartego na lokalnym rzemiośle i rękodzielnictwie (wizyta studyjna) oraz podczas seminarium podsumowującego projekt

-  stworzenie edukacyjnego produktu turystycznego na bazie pracowni i twórczości uczestników projektu (mapa i publikacja).

- podniesienie konkurencyjności oferty warsztatów rękodzielniczych i artystycznych uczestników projektu poprzez zdobycie nowych umiejętności w zakresie rękodzieła i rzemiosła artystycznego (uczestnictwo w warsztatach) oraz wiedzy z zakresu autopromocji w internecie (warsztaty blogowe)

- wzajemne poznanie się i promocja wytwórczości lokalnych twórców i rzemieślników poprzez uczestnictwo w imprezach lokalnych na terenie wszystkich partnerów projektu i sieciowanie z wykorzystaniem narzędzi internetowych  i promocyjnych (blogi, mapa, publikacja)

 

Partnerzy projektowi:

  • Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” (koordynator główny)
  • Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo”
  • Lokalna Grupa Działania „Między Wisłą a Kampinosem”
  • Lokalna Grupa Działania „Natura i kultura”

 

Działania projektowe w których biorą udział uczestnicy projektu:

  1. Warsztaty rękodzielnicze; wyjazdowe (luty, marzec) i lokalne (kwiecień oraz wrzesień)

2.             Wizyta studyjna w Bieszczadach; wizyta ma na celu zapoznanie uczestników projektu z dobrymi praktykami i doświadczeniem w zakresie tworzenia sieciowej  oferty edukacyjno-turystycznej na bazie twórczości lokalnych twórców i artystów  TERMIN: 16 -18 maja 2014

3.             Lokalne imprezy promujące twórczość uczestników projektu; w czterech Lokalnych Grupach Działania (uczestnicy z każdej LGD mogą wziąć udział w każdej imprezie).

TERMINY:

ü  „Święto rękodzielników” na obszarze LGD „Między Wisłą a Kampinosem” - 11 maja (udział min 10 osób z LGD ZS)

ü  LGD „Zielone Sąsiedztwo”, Podkowa Leśna podczas Festiwalu „Otwarte Ogrody” - 7 lub 8 czerwca.(udział wszystkich uczestników projektu, w tym 5 stoisk z warsztatami pokazowymi)

ü  Dzień Rękodzieła na obszarze LGD „Ziemia Chełmońskiego” - 29 czerwca(udział min 10 osób)

ü  Dzień Rękodzieła na obszarze LGD „Natura i Kultura” - 30 sierpnia (udział min 10 osób)

4.             Seminarium podsumowujące Projekt w Teresinie

TERMIN: wrzesień 2014 (udział 20 osób)

5. Warsztaty z pisania bloga

TERMIN: lipiec (dla 10 osób)

 

W ramach projektu powstanie publikacja oraz zostanie wydana mapa prezentująca twórców i artystów obszaru LGD „Zielone Sąsiedztwo”.

 

Beneficjenci projektu; do udziału w projekcie zapraszamy twórców i artystów działających na terenie Stowarzyszenia LGD Zielone Sąsiedztwo oraz pracownie i osoby związane z pracowniami/warsztatami funkcjonującymi na naszym obszarze.

Zapisy i szczegółowe informacje u koordynatora.

 

Koordynator lokalny z ramienia LGD „Zielone Sąsiedztwo”:

Karolina Likhtarovich, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 605 190 270

.