×

Ostrzeżenie

JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING

IV Kiermasz produktów lokalnych i rękodzielniczych

włącz . Odsłony: 3184

Projekt współpracy LOKART

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa 23 sierpnia (sobota) w kolejnym (czwartym) i ostatnim zarazem kiermaszu produktów lokalnych i rękodzieła promującym lokalnych twórców.

Festiwal Rękodzieła na Ziemi Kołbielskiej organizowany jest przez partnerskie Stowarzyszenie LGD "Natura i Kultura", w Kołbieli przy ulicy Stefczyka. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy od godziny 15ej.

W programie;

- wystawa prac lokalnych twórców,

- muzyka folkowa,

- warsztaty rękodzieła,

- atrakcje dla dzieci,

- przekąski z grilla.

 

.

 

 

We wrześniu w ramach działań projektowych zaplanowaliśmy warsztaty rzemieślniczo- artystyczne organizowane przez naszych lokalnych twórców, na terenie objętym działaniami Stowarzyszenia LGD Zielone Sąsiedztwo. Przy zapisach pierwszeństwo mają uczestnicy projektu LOKART.  Pozostałe zainteresowane osoby prosimy o kontakt z koordynatorką Karoliną Likhtarovich (zgłoszenia będą przyjmowane zależnie od ilości wolnych miejsc).

Witraż; 30 sierpnia w godz. 10 - 16, Pracownia Artefakt, Podkowa Leśna. Prowadzenie: Anna Maria Łukasiewicz

Ceramika; Dwa spotkania po 3 godziny: 6 i 20 września. Prowadzenie: Ania Kasperkiewicz

Zdobnictwo artystyczne; 27 września, 4 godziny. Prowadzenie: Pracownia Artwilk

Metaloplastyka; wrzesień (terminy do potwierdzenia).

 

6 października w Pałacu w Teresinie (koło Niepokalanowa) odbędzie się konferencja podsumowująca projekt. Osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu zamykającym Projekt prosimy o kontakt z koordynatorką.

 

W ramach projektu przygotowywana jest publikacja i mapa promująca potencjał lokalnych twórców  oraz lokalne dziedzictwo kulturowe jakim jest oferta naszych pracowni rzemieślniczo-artystycznych. Materiały do publikacji są aktualnie przygotowywane przez koordynatora – osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

 

Projekt współpracy Rękodzieło i rzemiosło artystyczne szansą rozwoju turystycznego i ochrony lokalnego dziedzictwa

Realizowany jest w 2014r przez partnerów;

-  Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” (koordynator główny)

-  Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo”

-  Lokalna Grupa Działania „Między Wisłą a Kampinosem”

-  Lokalna Grupa Działania „Natura i Kultura”

 

Cele szczegółowe projektu:

- stworzenie płaszczyzny do zinstytucjonalizowanej współpracy uczestników projektu poprzez zdobycie wiedzy o dobrych praktykach w zakresie sieciowego produktu turystycznego opartego na lokalnym rzemiośle i rękodzielnictwie (wizyta studyjna) oraz podczas seminarium podsumowującego projekt

- stworzenie edukacyjnego produktu turystycznego na bazie pracowni i twórczości uczestników projektu (mapa i publikacja).

-  podniesienie konkurencyjności oferty warsztatów rękodzielniczych i artystycznych uczestników projektu poprzez zdobycie nowych umiejętności w zakresie rękodzieła i rzemiosła artystycznego (uczestnictwo w warsztatach) oraz wiedzy z zakresu autopromocji w internecie (warsztaty blogowe)

-  wzajemne poznanie się i promocja wytwórczości lokalnych twórców i rzemieślników poprzez uczestnictwo w imprezach lokalnych na terenie wszystkich partnerów projektu i sieciowanie z wykorzystaniem narzędzi internetowych  i promocyjnych (blogi, mapa, publikacja)

W ramach działań projektowych zrealizowaliśmy następujące działania:

-  cykl wyjazdowych warsztatów rzemieślniczych i szkoleń poszerzających umiejętności i służących wymianie doświadczeń uczestników projektu (udział 10 osób, termin luty-marzec),

-  lokalne warsztaty z florystyki (udział 6 osób, termin kwiecień),

-  wizyta studyjna w bieszczadzkich pracowniach (udział 18 osób, termin maj),

-  trzy plenerowe, ogólnodostępne wydarzenia lokalne promujące lokalnych twórców (termin czerwiec). W Podkowie Leśnej w ramach X Festiwalu Otwarte Ogrody zaprosiliśmy mieszkańców na „Piknik pracowni artystycznych i rękodzielniczych Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów” oraz na rzemieślnicze pokazy warsztatowe.

-  cykl warsztatów z tworzenia internetowego bloga (udział 10 osób, termin lipiec)

 

Beneficjenci projektu; do udziału w projekcie zapraszamy twórców i artystów działających na terenie Stowarzyszenia LGD Zielone Sąsiedztwo oraz pracownie i osoby związane z pracowniami/warsztatami funkcjonującymi na naszym obszarze.

Koordynator lokalny z ramienia LGD „Zielone Sąsiedztwo”:

Karolina Likhtarovich, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 605 190 270